powrót


Spotkanie Absolwentów grupy Mądre Sówki 2015

"Kiedy sięgasz pamięcią wstecz i otwierasz album swych wspomnień, Przywołujesz chwile, które są twoją własnością, One wciąż żyją w tobie, a ty w nich"

Wspomnienia ożyły dnia 25.09.2015 roku podczas Spotkania Absolwentów, którzy swą edukację przedszkolną rozpoczęli we wrześniu 2011 roku, a ukończyli w czerwcu 2015 roku. Droga przez "Maleństwa", "Puchatki", "Króliczki" do "Mądrych Sówek" była dość długa, ale jak bardzo bogata w nowe doświadczenia ,zdobytą wiedzę, przyjaźnie, sukcesy i porażki, a nawet pierwsze miłości. Nasze zaproszenie na Spotkanie zostało przyjęte z wielką radością. "Madre Sówki" wraz z rodzinami dość licznie przybyły do przedszkola . Powitaniom i uściskom nie było końca; zrobiło się gwarno, wesoło i serdecznie- jak w rodzinie. Wszystko zaczęło się tradycyjnie- od sprawdzenia obecności w naszym starym dzienniku i co ciekawe, wszyscy pamiętali swoje numerki. Następnie odbył się quizz nt. "Czy znasz swoje przedszkole?". Dzieci losowały pytania i starały się na nie odpowiedzieć. Okazało się, że pamięć bywa ulotna. Wspomnienia muzyczne pod hasłem "Jaka to melodia?"" wprowadziły wszystkich w bardzo wesoły, imprezowy nastrój. Dzieci miały też okazję dzielenia się swoimi wrażeniami z pierwszych tygodni spędzonych w szkole. Cieszymy się, że nasi wychowankowie świetnie radzą sobie w nowej rzeczywistości, że są dobrze przygotowani merytorycznie, emocjonalnie i społecznie do podejmowania nowych wyzwań. Przyszedł w końcu czas na słodki poczęstunek i swobodne rozmowy przy herbatce. Dzieci stęsknione za sobą i przedszkolnymi, ulubionymi zabawkami podjęły wspólne harce. Trudno było zakończyć zabawę i pożegnać przedszkolne progi. Aby rozstanie przebiegło łagodniej, nasi kochani Absolwenci dostali prezent w postaci pudełka z wizerunkiem kolorowych sówek na "skarby" i pamiątki z pobytu w przedszkolu. I coż, pozostały nam zdjęcia, odrysowane dłonie dzieci z na kolorowym kartonie i ciepłe, serdeczne, pełne uznania i szacunku słowa Rodziców, zapisane w Księdze Pamiątkowej, które wywołują wzruszenie, dają moc i silę do dalszej pracy.

Dziękujemy za wspólne, piękne chwile słowami piosenki. "Milo było nam razem, tyle było tych wrażeń, że ich czas nie wymarze, zawsze będzie ich żal.
Milo było wśród wspomnień, milo było ogromnie, trudno o nich zapomnieć, choć nie wróci ten czas.
Miło było nam razem pośród uciech i marzeń, wieczór żegnać się każe, wspólny kończy się bal, lecz w przyjaciół mych gronie chcę być znowu choć raz".

PANIE WYJĄTKOWEJ GRUPY:

GRAŻYNA TOCZYDŁOWSKA

KATARZYNA POGORZELSKA

powrót

Copyright © 2006-2008 Przedszkole Samorządowe nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku         Projektowanie stron www