powrót

Wizyta naszych Przyjaciół z Łotwy.

W dniach 14 i 15 listopada kolejny już raz gościliśmy w naszym przedszkolu koleżanki z Łotwy. Wizyta rozpoczęła się wspólnymi ustaleniami nad wyznaczeniem kierunków dalszej współpracy w ramach projektu ,,Po obu stronach tęczy’’ na lata 2013/2017. Następnie Goście uczestniczyli w zajęciu otwartym , przygotowanym przez nauczycielki grupy IV- mgr Grażynę Toczydłowską i mgr Katarzynę Pogorzelską. 

 

 

 

 

 

Duże wrażenie na naszych koleżankach zrobił występ rodziców, którzy zaprezentowali bajkę ,,Jaś i Małgosia’’ w zabawnej wersji proekologicznej.
Zaskoczyła też bogata wiedza dzieci nt. ochrony środowiska, którą ,,małe Ekoludki’’ przekazały w interesujący sposób- poprzez słowo, śpiew i taniec.

 

 

 

 

 

Po obiedzie, łotewscy pedagodzy udali się na spacer ulicami Białegostoku. Następny dzień wizyty rozpoczął się wspólnym świętowaniem "Urodzin Kubusia Puchatka" w naszym przedszkolu. Koleżanki chętnie włączyły się w radosną zabawę dzieci z dostojnym Jubilatem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po degustacji urodzinowego tortu, goście udali się do Przedszkola Samorządowego Nr.36, aby z bliska przyjrzeć się pracy opartej na Metodzie Marii Montessori. Nauczycielki oglądały wystrój sal, charakterystyczne pomoce dydaktyczne, obserwowały dzieci i panie podczas zajęć.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogatsze w nowe doświadczenia pedagogiczne, mogły realizować następny punkt programu, którym była wycieczka do malowniczego miasteczka Supraśl. Wszyscy podziwiali zbiory w ,,Muzeum Ikon’’. Spacer po Puszczy Knyszyńskiej i bliski kontakt z przyrodą przyniosły naszym gościom relaks i ukojenie po dniu pełnym wrażeń.


Uwieńczeniem udanej wizyty było podpisanie projektu Polsko- Łotewskiej współpracy ,,Po obu stronach tęczy’’, na następne cztery lata.


Copyright © 2006-2008 Przedszkole Samorządowe nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku         Projektowanie stron www